„Pozorný občan si všiml bedny, která pištěla. Uvnitř byli dva kříženci ovčáka, krásné fenky,“ sdělila Deníku Kateřina Vojáčková, majitelka Azylu Pes Krásný Les, kde obě štěňata skončila.

Nejde o jediné psí juniory, které museli v Krásném Lese ubytovat. Dočasné útočiště poskytli nedávno i kříženci čivavy s jezevčíkem. Štěně je menší než dlaň a v plné nahotě ukazuje bezcitnost lidí, kteří ho odhodili na ulici.

„Pejsci nejsou podvyživení. Nevíme, proč je někdo odložil. Možná ho přestali bavit, snad šlo o štěňata, která se nepodařilo udat,“ spekuluje Kateřina Vojáčková.

Zkušenost říká, že mohlo jít rovněž o takzvané nevhodné vánoční dárky. Těch se vždy po Novém roce v útulku objeví několik, přestože pravý důvod zřeknutí se psa jeho majitelka nezjišťuje.

„Momentálně jsme zaplněni na 100 procent. Není tu ani jeden volný kotec. Nevím, co bychom si počali, kdyby ještě nějaké psy lidé přivezli,“ posteskla si Vojáčková. Darovat psa do rodiny přitom vždy zvažuje, pod heslem dvakrát měř, jednou řež. Byl to i případ Chlupíka, veselého křížence z Chrastavy. Jeho majitele odvezla sanitka a sousedé upozornili policii, že o psa se nemá kdo starat. Teprve po převozu do útulku vyšlo najevo, že pes byl příšerně podvyživený a ztráta majitele mu vlastně zachránila život.

„Nemám o jeho pánovi žádné nové zprávy, ale do původního prostředí už Chlupíka vracet nechci. Nezaslouží si takové zacházení,“ řekla majitelka o psovi, který se již z největší podvýživy dostal.