Dva domácí zápasy v play-down mají za sebou liberečtí florbalisté. V tvrdé řeži o záchranu hrají s Otrokovicemi, které se nevzdávají a také hrají o život. První utkání došlo až do nájezdů, v nichž Liberec měl pevnější nervy. Ve druhém duelu již štěstí Liberecké opustilo a prohrál v prodloužení. Série se nyní stěhuje do Otrokovic.

FBC Liberec Panthers - Otrokovice 6:5 sn (1:3, 2:1, 2:1 0:0)

Vstup do utkání Liberci vůbec nevyšel podle představ, protože hosté brzy vedli 2:0. Panthers měli v těchto chvílích převahu, naštěstí Matěj Klucho proběhl napříč útočnou polovinou a přesnou ranou dostal domácí do hry. Škoda, že Liberec následně nevyužil přesilovku. Otrokovice však libereckou neschopnost zakončit trestaly velmi rychle ze standardní situace. Ve II. třetině Liberec pomalu přebíral otěže zápasu, ale v době největšího tlaku Panteři utekli do útoku a po parádní kombinaci dali na 4:1. Domácí přesto dokázali zabrat, když v odloženém vyloučení snížil Tomáš Marek a těsně před sirénou dal třetí branku Jiří Strobach. Ve III. třetině nejdříve Liberečtí ubránili oslabení, jenže hostující Kostka využil zaváhání v rozehrávce a přes blok zaskočil Vaníčka (3:5). Za minutu vlil naději do žil domácím exkluzivní ranou Prokop Ferdan, kterou však nepodpořili přesilovkou. Navíc šanci přesilové hry získali hosté. Liberec však také obstál, a tak to byl Marek Štěpánek, který srovnal stav.

V prodloužení již byla vidět na obou týmech určitá únava i nervozita. Nikdo se neprosadil a šlo se na nájezdy. Za Liberec neproměnili Blažek a Štěpánek. Poslední nájezd vzal od svých rukou Prokop Ferdan a mazáckou střelou zajistil bod.

FBC Liberec Panthers - Otrokovice 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 0:1)

Opět vyzněl úvod pro hosty a znovu vedli 2:0. Liberec mohl brzy korigovat, ale, otrokovický brankář působil velmi jistě. Vstup do druhé třetiny byl ve znamení přesilovky hostů, kterou Liberec přečkal a po rychlém přesunu míčku Prokop Ferdan snížil. Po gólu měli Liberečtí ještě další možnosti ke skórování. Jejich tlak trochu utlumilo vyloučení. Ve třetí části byl aktivní Valeš nejblíže ke skórování, po něm Studený. Po nejrůznějších kombinacích tak domácí vsadili na recept vystřelit dorazit, který zafungoval. Ránu Prokopa Ferdana dorazil Tomáš Marek na 2:2. Zápas se tak opět dostal do prodloužení, i když se gólmani museli vyznamenávat.. V prodloužení, kdy se spíše vyčkávalo, rozhodl v čase 63:14 o vítězství hostů a o vyrovnání série Koňařík.