z regionu

Málokdo ví, že koupaliště v Českém Dubu patří k největším v kraji. Už ale dožívá, postaveno bylo v roce 1930. Město ho chce zachránit.

Zatímco v loňském roce ovládl internet populární Gangnam Style, letos má na pomyslný trhák našlápnuto Harlem Shake. Krátká videa s tanec připomínající spíše epileptický záchvat doslova zaplavují internet. Na server YouTube uživatelé nahráli už desetitisíce takových videí a jejich počet den za dnem raketově narůstá. Stranou nezůstali ani fotbalisté z chrastavského Spartaku, kteří už také mají svůj Harlem Shake.

z kultury

Aktuální song libereckého básníka a rapera Lipa Do města přišla zima, ve kterém s ním zpívá mladá zpěvačka Kateřina Marie Tichá, se stal v pondělí nejhranějším songem v českých rádiích. V ten den symbolicky rapující básník vypustil i videoklip k songu.

ze sportu 

Na liberecké sportovní straně je pozvánka na večer bojovníků, který bude v sobotu v Tipsport areně. Bilance mezinárodního zápasu Česko – Německo v kuželkách přineslo nový rekord dráhy v Liberci. Milovníci futsalu se dočtou výsledky krajského přeboru. 90 let slaví nestor závodu sdruženého pan Miroslav Kumpošt.