Parta lidí z Ostašova, která si říká Ostašovští optimisté, se rozhodla, že zpestří místním lidem a okolním sousedům dny, a sem tam pořádají nějakou tu zábavnou akci. Den Optimisticky s uniformou se konal v sobotu 16. června.

Tentokrát si přišli na své hlavně rodiny s dětmi, které si užily dosytosti zábavného programu všeho druhu. Čekaly je soutěže, pouť, pohádka na koních, stanoviště s bezpečnostními složkami i šikovní pejskové.

Akci zahájily sličné mažoretky. Jak už napovídá název události, představili se tu i hasiči, záchranáři, pracovníci Červeného kříže i policisté. Přiletěl i vrtulník.

„Lidé mají dobrovolné hasiče v povědomí jako pivaře. Chtěli jsme je ukázat v jiném světle, protože opravdu makají a věnují se dětem. Vše dělají ve volném čase a zadarmo," vysvětlila organizátorka Lucie Pašková.

Dámská jezdecká společnost Elegance a členové Jezdeckého klubu Ranče na šutru zahráli dětem pohádku na koních v překrásných kostýmech. Pejskové ze psí školy Psola zatančili, zdolali překážky a předvedli další kousky.

Večer pak přítomným zahrály dvě kapely Jinxx a Těla.

Na akci se vystřídaly asi čtyři stovky lidí.