„Pacienty přijímáme kromě akutních případů na základě objednávek, a to pro interní ambulanci na telefonním čísle 485 344 229 a dále pak pro chirurgickou ambulanci na telefonním čísle 485 344 221,“ upřesnil Oto Doležal, ředitel lázní.

Tím však rozlet Lázní Kundratic nekončí. Další interní ambulanci otevřeli v Hrádku nad Nisou. Ta má ordinační hodiny v úterní odpoledne a přijímat pacienty budou lékaři v prostorách lékařské služby první pomoci.

„Do Hrádku je možné objednat se na čísle 485 344 218, a to od úterý do pátku od 11 do 14 hodin,“ pokračuje ředitel. Jak doplnil, věří, že otevření ambulancí bude přínosem pro zlepšení dostupnosti odborné lékařské péče pro obyvatele Podještědí a Hrádecka.

Už zprovoznění lékařské pohotovosti obyvatelé Podještědí před časem uvítali. Jako například Martina Šámalová z obce Březová v Podještědí.

„Jeli jsme tam vloni, kdy se mi syn zranil na kole. Měl poraněný bok, koleno a loket. Trochu mě překvapilo, že je v lázních jen pohotovost pro dospělé, nicméně ordinující lékařka byla tak vstřícná, že mi syna ošetřila,“ popisuje svou zkušenost Martina Šámalová. Jak doplnila, původně mířili na pohotovost do Českého Dubu, kde původně existovala. Se vznikem nové však před časem skončila.