Cílem zásahu se stal noční erotický bar Serafína. Část zásahu viděl i náhodný svědek, který nám noční scénu popsal. „Šel jsem kolem jedné hodiny po půlnoci kolem a koukal jsem, co se tam děje. Desítky policistů v kuklách a další lidé okolo. Policisté mě vyhnali, že tam nemám co dělat, jenže mi přišlo divné, že další zvědavci tam stát můžou. Tak jsem se ohradil a bylo mi řečeno, že to jsou policisté v civilu. Bylo jich tam opravdu mraky,“ vysvětlil svědek události.

Navíc jak doplnil, kolem druhé hodiny v noci z baru vyšli další policisté, kteří měli na rukou gumové rukavice a roušky přes ústa. „Jsem naprostý laik, ale přišlo mi to, podle jejich oblečení, že asi půjde o nějaké drogy,“ dodal svoje mínění svědek.

Obrátili jsme se nejdříve na Vlastu Suchánkovou, tiskovou mluvčí liberecké policie, s žádostí o bližší informace. „Akce byla v gesci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Nejsem kompetentní poskytovat o této události informace,“ odpověděla Vlasta Suchánková.

Kontaktovali jsme proto Policejní prezídium, pod nějž útvar spadá, ovšem ani tam nebyli sdílnější. „Vyšetřování je ještě v naprostém začátku, takže nebudeme poskytovat vůbec žádné informace k důvodům zásahu,“ odmítl podat jakékoliv informace Petr Lulek právě z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Policejního prezídia ČR.

Nepodařilo se proto ani zjistit, zda výsledkem noční akce bylo zatčení někoho z baru Serafína. Mezi Liberečany se však objevily spekulace, že zásah byl jen první vlaštovkou dlouhodobější akce, která se má na Liberecko zaměřit.