GrafikaZdroj: DeníkPřes pět procent se ještě dostala SPD. Liberecký kraj spolu s Královehradeckým a Středočeským krajem jsou jedinými kraji, kde zatím nevítězí hnutí ANO.

"Jsem rád, že mě v Chrastavě přeskočil Michael Canov, v Semilech Lena Mlejnková nebo v Turnově pan Hocke. Je vidět, že lidé volí své starosty, s jejichž prací jsou spokojení, " okomentoval prozatímní výsledky Starostů v Libereckém kraji současný hejtman Martin Půta na tiskové konferenci ve vratislavickém kulturním centru 101010. Dodal, že už má představu o koaliční vládě, ale nejprve ji chce sdělit potenciálním partnerů.

ODS sleduje výsledky voleb ve své kanceláří v centru Liberce, Hnutí ProKrajinu má štáb v kině Varšava a Piráti očekávají výsledky voleb v Kultivaru v dolním centru města.

Mnohé strany se opíraly o své zástupce v Parlamentu, např. Ivana Bartoše (Piráti), Markétu A. Pekarovou (TOP 09), Adama Vojtěcha (ANO) či Miloše Vystrčila (ODS).
Kampaň před volbami. Politici se o pozornost přetahovali s covidem

Pod očekávání jsou zatím výsledky strany Pro KRAJinu

Necelá čtyři procenta má po sečtení více jak poloviny volebních okrsků v Libereckém kraji strana Pro KRAJinu, která je složená z nezávislých osobností a výrazných bývalých členů ZMĚNY. O několik procentních bodů více má pak strana v krajském městě.

„Naším cílem je dostat se nad 5 procent a mít tak možnost prosazovat naše cíle. Věříme, že nám hlasy budou ještě přibývat,“ okomentoval neúplné výsledky lídr Josef Šedlbauer. Ten prozatím získal druhý největší počet preferenčních hlasů mezi všemi lídry kandidujících stran. První je současný hejtman Martin Půta ze Starostů s necelými 2O procenty, Šedlbauer doposud získal 16,7 procenta všech hlasů odevzdaných pro jeho stranu.