Nejtepleji bylo v Hejnicích na Liberecku a v Žatci na Lounsku. Na obou místech bylo 12,3 stupně Celsia. ČTK to řekl Radek Tomšů z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na obou stanicích byla předchozí maxima z roku 1998, v Hejnicích to bylo 9,3 stupně a v Žatci 10,8 stupně. Alespoň 12 stupňů dnes bylo v Tušimicích na Chomutovsku. Naplnila se ale očekávání meteorologů, že dnes bude o něco chladněji než v sobotu. Ta se na severu Čech zařadila mezi tři nejteplejší prosincové dny v historii měření, v Děčíně v sobotu dokonce naměřili 16,8 stupně Celsia.

Ochlazovat by se mělo i v dalších dnech. "Možná budou někde překonané teplotní rekordy ještě v pondělí, není to ale moc pravděpodobné. V dalších dnech už rekordy nepadnou," uvedl Tomšů. Dnes byla nejmenší maximální teplota díky inverznímu rázu počasí v Ústí nad Labem - Vaňově. "Nejtepleji tam bylo v noci, a to 5,9 stupně Celsia," upřesnil Tomšů.

Dnes v noci už na některých místech mrzlo, trvalejší teploty pod nulou očekávají meteorologové pro horské oblasti od úterý, pro nížiny od středy. Srážek by ale mělo být minimálně.