Ve středu 13. ledna večer bude dle portálu chmi.cz velmi větrno a připadnou další centimetry sněhu. Všechny silnice I. třídy jsou chemicky ošetřeny. V úterý 12. ledna ošetřili silničáři 5635 km silnic, použili 485 tun soli a 160360 litrů solanky.

Sněhové přeháňky se v Libereckém kraji objevují celý středeční den. Pro kamiony jsou uzavřené silnice na Harrachov a přes Oldřichovské sedlo. Policisté zasahovali i u několika dopravních nehod. V Liberci se kolem půl jedenácté dopoledne střetla dvě osobní auta v ulici Letná, v Hamru na Jezeře na Českolipsku narazilo auto do zábradlí. U obce Frýdštejn zapadl večer autobus, vyprošťovat ho museli hasiči. Ve Smržovce v ulici Rooseweltova uvázlo nákladní auto, které blokuje jeden jízdní pruh.

Kvůli těžkému sněhu a větru zasahovali také dobrovolní hasiči v kraji u popadaných stromů a větví. Výstraha meteorologů před náledím a sněžením platí do čtvrtečního večera. Dá se stále očekávat, že počasí bude komplikovat dopravu i chůzi. Dále může mít mokrý sníh na svědomí škody na stromech a drátech elektrického vedení, může tedy dojít k výpadkům elektřiny. Při cestách do hor doporučují silničáři i meteorologové zimní výbavu a sněhové řetězy. Na horách mají lidé dodržovat pokyny Horské služby.