Záchranáři ale vyjížděli k nehodám i do Svoru a Polevska na Českolipsku. Problémy mají také kamiony - komplikace jsou hlášeny na hlavní silnici 10 z Turnova na Harrachov. Nákladní vozy váznou v Loužnici a také o pár kilometrů dál v Plavech na Jablonecku.

"S ohledem na rozbředlý sníh na silnicích doporučujeme dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a přizpůsobit rychlost vozidla stavu povrchu silnic," řekl Pavel Pospíšil, vedoucí dispečer společnosti Silnice LK, která krajské komunikace spravuje.

V Libereckém kraji napadlo přes noc místy až 15 centimetrů sněhu a dál sněží. Teploty se pohybují jen těsně kolem nuly. Sníh je těžký a mokrý, silničáři proto varují motoristy, aby si dávali pozor na zasněžené stromy v těsné blízkosti silnic. "Pod váhou nového sněhu hrozí jejich pád," uvedl Pospíšil.

Na silnicích nižších tříd a hlavně v horských oblastech leží na vozovkách silná vrstva ujetého sněhu a mohou se tam tvořit vyjeté koleje. "Doporučujeme vyjíždět do horských oblastí pouze se zimní výbavou, zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla," dodal Pospíšil.