Podmínky na horách vylepšilo úterní sněžení, připadlo až deset centimetrů sněhu. Od středy je na horách i slunečné počasí. "Užíváme si nejkrásnější sníh a počasí celé zemi. Takto tady bylo v zimě jen dva dny," uvedl ředitel skiareálu v krkonošské Rokytnici nad Jizerou Michal Kopecký. Lidé podle něj chodí lyžovat hlavně dopoledne. "Jak svítí slunce, tak v 11:00 je to hodně měkké," dodal.

Obdobnou zkušenost mají i v dalších střediscích. "Dopolední lyžování vychází lépe," uvedl Pavel Bažant ze společnosti Ski bižu, jež provozuje v Jizerských horách areály na Tanvaldském Špičáku, Severáku a Bedřichově. Podmínky považuje Bažant za ideální. "Vše je upravené, svítí sluníčko. Na Tanvaldském Špičáku máme 50 až 60 centimetrů sněhu, nikde nejsou vydřená místa," dodal.

Nadšený je současným podmínkami ředitel skiareálu na Ještědu v Liberci Jan Svatoš. "Vypadá to výborně, jsou jedny z nejlepších podmínek zimy. Sněhu je u nás v průměru 40 centimetrů, úplně modro, lehce pod nulou," popsal dnešní stav před 9:00. Dostatek sněhu je v horách i pro běžkaře. V Jizerských horách mají upraveno skoro 150 kilometrů magistrály, desítky kilometrů mohou využít v západní části Krkonoš.