„Soutěží se v devíti kategoriích, tři však loni i předloni zůstaly prázdné. Nejvíce zastoupeny byly loni tepelně opracované masné výrobky," řekla koordinátorka soutěže Vladimíra Pachlová z Regionální agrární rady kraje.

Podpora a propagace

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství. Cílem je podpora a propagace malých a středních potravinářských výrobců i regionů původu potravin. Pro spotřebitele má být značka garancí, že jde o produkty, v nichž je nejméně 70 procent místních surovin. Oceněný výrobek může značku užívat na obalu po dobu čtyř let. Značku loni v celé zemi získalo 107 výrobků, přihlášeno jich bylo dohromady 1262 od 418 producentů. Do soutěže mohou své výrobky hlásit malé a střední potravinářské a zemědělské firmy do 250 zaměstnanců.

Kdo už byl oceněn?

V Libereckém kraji loni dostaly označení Regionální potravina Libereckého kraje Ruprechtická bylinková klobása liberecké společnosti Maso Rydval, tvaroh s česnekem a pažitkou z mlékárny Jiřího Vrkoslava ze Zlaté Olešnice, Jeřmanický zákys ze Zemědělské farmy K.E.K. v Šimonovicích, Mikulův pecen z turnovské pekárny Jiřího Mikuly. Označení Regionální potravina nese i pivní speciál Vratislavický ALE z Pivovaru Vratislavice a BIO sterilovaný patizon od Jana Vericha z Turnova.

„Přihlášky mohou zájemci podávat do 25. března. Oceněné výrobky mohou lidé ochutnat při nejrůznější akcích, letos to bude poprvé 1. června na Dni dětí, který tradičně pořádá Svaz chovatelů ovcí a koz v libereckých kasárnách," uvedla Pachlová.

Upozornila také, že soutěž Regionální potravina není v Libereckém kraji jedinou potravinářskou soutěží. Regionální výrobci mají možnost přihlásit se také do soutěže Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství zemědělství.

Soutěž bude letos kraj organizovat po třinácté, příjem přihlášek však zatím vyhlášen nebyl.