Hlavní tahy jsou většinou holé a suché, pozor by si ale měli dát motoristé také na mostech a v lesních úsecích. Na silnicích, které lemují zbytky sněhu, mohou být zmrazky ze sněhu, který přes den odtává. Na komunikacích nižších tříd, hlavně v horách, je zledovatělá vrstva uježděného sněhu a mohou se tam tvořit vyjeté koleje.

Na Liberecku stále zůstává pro kamiony nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Silničáři ji uzavřeli v neděli večer poté, co tam řešili několik nehod, hasiči tam vyjížděli i ve středu odpoledne, kdy tam havaroval nákladní vůz s vysokozdvižnou plošinou. Komunikace vede chráněnou oblastí a nelze tam solit, velmi rychle se proto uklouzává a pro těžké nákladní vozy je nesjízdná. Řidiči kamionů musí na Raspenavu a Hejnice jezdit po silnici 13, která se udržuje chemicky. Uzavírka platí předběžně do 11. března.

Obloha v Libereckém kraji je dnes jasná až oblačná, místy jsou ale mlhy, které snižují viditelnost. Teploty se pohybují od minus jednoho do minus osmi stupňů. Podle meteorologů bude podobné počasí celý den, bude se ale oteplovat. Teploty mohou přes den vystoupat až k osmi stupňům, nad nulou bude i na horách.