"Bylo to takové jarní alpské lyžování. Podmínky byly nádherné, i když po 11:00 sjezdovky měknou," uvedl náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč. "Bylo poměrně dost lidí, ale ne tolik, aby je to odrazovalo od lyžování," dodal.

Tisíce lidí byly v sobotu i dnes v dalších areálech. "Denně tady bylo kolem 2000 lidí, odpovídá to datu," uvedl Martin Říha z krkonošského areálu Paseky nad Jizerou, které je s deseti kilometry tratí po Rokytnici druhým největším střediskem v Libereckém kraji.

V areálech Ski Bižu na Tanvaldském Špičáku, v Bedřichově a na Severáku v Hraběticích lyžovalo po oba dny 4000 lidí. "Návštěva na březen byla pěkná," uvedl ředitel Ski Bižu Pavel Bažant.

Podle ředitele areálu na Ještědu Jana Svatoše je už znát, že lidé začínají vyrážet za jinými sportovními aktivitami. Slunečné počasí o víkendu lákalo například k jízdě na kole. "I tak ale byla návštěvnost na březen slušná, za oba dny jsme měli dohromady asi 2800 lidí," dodal.

Zimní střediska v Libereckém kraji zatím mají sněhu dostatek, na sjezdovkách leží od 20 do 120 centimetrů sněhu. "Je to ale už jarní lyžování, výborné podmínky bývají po ránu, pak to měkne," konstatoval Svatoš. Pro většinu areálů v kraji skončí hlavní sezona příští víkend, třeba na Šachtách ve Vysokém nad Jizerou se ale za ceny vedlejší sezony začne jezdit už od pondělí.