Zákaz se netýká otců u porodu. „ Otec u porodu může být poté, co projde triáží na oddělení, tedy bude  mu změřena teplota a vyplní dotazník o zdravotním stavu,“ upřesnil Řičář. Nemocnice rovněž apeluje na důsledné nošení roušek a nutnou dezinfekci rukou v rámci nemocničních areálů a prostorách všech tří nemocnic.

Zdroj nákazy v Magně

Zdroj nákazy se objevil  v libereckém závodě Magna. Podle mluvčí Kateřiny Arnoldové je k dnešnímu dni pozitivních 21 zaměstnanců z celkem 89 testovaných. Ohniskem nákazy je ubytovna pro zahraniční dělníky, odle Arnoldové mají všichni nemocní lehký průběh. Další opatření by měla Krajská hygiena v Liberci oznámit dnes odpoledne.

„Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí dochází k trasování všech tzv. blízkých kontaktů nakažených a dosud bylo testováno 89 kmenových i externích zaměstnanců společnosti. I nadále budeme s KHS spolupracovat a posílat další zaměstnance na testování,“ upřesnil Jan Záruba, personální manažer Magna Bohemia. Koronavirus se objevil na jednom pracovišti. Dobrou zprávou podle něj  je, že jedna celá směna na tomto pracovišti byla testována negativně.

Testování - koronavirus. Ilustrační foto.
V Liberci je nové ohnisko nákazy koronavirem. V karanténě je osmdesát lidí

Přísná opatření proti šíření koronaviru byla v závodě společnosti Magna přijata již na počátku celé epidemie v březnu 2020 – zavedeno bylo povinné nošení roušek, zajištěna dezinfekce na všech pracovištích, omezeno shromažďování osob a na pracoviště byla uzpůsobena tak, aby bylo možné dodržovat bezpečné rozestupy.

„Uvědomujeme si, že nastalá situace je velmi vážná a velice nepříjemná pro všechny naše zaměstnance. V současné době děláme vše pro to, abychom ji zvládli. Nově máme nastavená ještě výrazně přísnější bezpečnostní opatření než v uplynulých měsících. Vzhledem k vážnosti situace proto apelujeme na všechny naše zaměstnance, aby opatření důsledně dodržovali,“ doplnil Jan Záruba.

Mezi nově zavedená opatření patří mimo jiné měření teploty všem, kteří vstupují do prostorů závodu, střídání směn po jednotlivcích, nikoliv po skupinách, zákaz využívání společné jídelny technicko-hospodářským pracovníkům, aby zde nedocházelo ke zvýšené koncentraci osob, či k maximálnímu využívání flexibilní práce u profesí, které to umožňují.