„Chtěla jsem, aby se zde host cítil jako v šatně filmové hvězdy, která zde odpočívá pod hollywoodskými kopci po únavném natáčecím dni," představila mladá designérka Barbora Mluvková z ateliéru Konceptuál svůj pokoj. A skutečně nebesa nad postelí, „divadelní" osvětlení, zrcadla i „pravá" režisérská židle navozují tu správnou filmovou atmosféru. „Hotelové pokoje dělám ráda, máte prostor pro kreativitu, můžete v nich vyjádřit cokoliv," pochvalovala si Mluvková, přestože při projektování stáli bytoví architekti před nejedním obtížným úkolem. „Musel jsem se vypořádat s místem, aby se sem vůbec všechno vešlo," okomentoval autor pokoje Glamour Jan Počepický ne příliš rozsáhlé prostory většiny místností.

Větší rozmach designérům umožnily pouze pokoje, které vznikly na místě původních společných toalet.

Autoři projektů měli k dispozici také omezený rozpočet. Jak uvedl Pytloun, pohyboval se kolem 220 tisíc na jeden pokoj i se stavebními pracemi. Designéři a architekti tak často museli přistupovat na kompromisy. „Skutečné křišťálové lustry by se do rozpočtu opravdu nevešly," vysvětlil s úsměvem Počepický, proč zvolil levnější variantu svítidel. Zároveň však upozornil na netypicky zdobený radiátor, který stál šedesát tisíc.

POSTEL NA SKLUZAVCE

Co se týče inspirace, měli designéři či architekti naprosto volnou ruku. Například Ondřej Kamenický se nechal ovlivnit především Libercem a jeho okolím. Sám přiznává, že bylo těžké necítit pod Ještědem vliv SIALu. V jeho pokoji návštěvníky může překvapit nejen velkorysá koupelna oddělená efektní skleněnou stěnou, ale především jeden netypický prvek postel stojí na jakési skluzavce odkazující na zdejší krajinu.

Postupně se v Imperialu otevře 38 designových pokojů. V další vlně, která by měla proběhnout v květnu, by se měl veřejnosti představit i pokoj navržený designérem a architektem Bořkem Šípkem. „Pokoj pana Šípka bohužel ještě není kompletní, musíme počkat na výsledky dědického řízení, do kterého spadá i osvětlení pro náš hotel," vysvětlil Pytloun s tím, že pokoj bude otevřen s provizorními náhradními svítidly.