Liberecká lachtaní expozice se tak rozrostla o třetího člena.

Mládě narozené před 14 dny zatím nemá jméno a ještě není definitivně určeno pohlaví. Podle toho, co ošetřovatelé mohli dosud pozorovat se jeví pravděpodobnější, že se jedná o samičku.

Narození mláděte proběhlo nad ránem v prostoru venkovní expozice, odkud bylo mládě ihned poté přesunuto do vnitřní ubikace. Od této chvíle byl od matky s mládětem oddělen jediný spolubydlící - samec Hugo. Ten je i otcem narozeného lachtana. Matkou se stala, poprvé v životě, sedmiletá samice Mano, která se narodila v Liberci v červenci 2008. 

Již druhý den po narození mládě začalo sát mateřské mléko a ošetřovatelé mohli zažehnat největší obavy z komplikací s výživou a tím i z možného úhynu. Důležitým milníkem bude i první plavba malého lachtana v bazénu. K té dojde přibližně v polovině září. Mládě se nerodí se schopností plavat ve vodě, při učení je závislé na matce. Ve věku dvou týdnů mládě měří zhruba 80 cm a váží necelých 12 kg. Posledním úspěšně odchovaným mládětem v liberecké zoo byla v roce 2010 samice Nubia, která se však dožila jen dvou let věku.

Lachtany hřivnaté chová ZOO Liberec od roku 1975 a zdejší expozicí už prošlo více jak 20 jedinců. Jedná se o velmi populární zvířata mezi návštěvníky zoo a jejich komentovaná krmení a cvičení jsou vyhledávanou atrakcí. Díky potravě složené výhradně z mořských ryb je chov lachtanů v zoo finančně velmi nákladný.