Soutěžilo se hned ve třech kategoriích stánek s pokusy, workshop a pódiové vystoupení.

Třináctičlennou odbornou porotu v čele s předsedou Jiřím Erhartem nejvíce zaujal stánek „Hrajeme si s teplem" Zdeňka Poláka, učitele fyziky z gymnázia v Náchodě a workshop „Srdce na dlani" z dílny brněnského vědeckého parku VIDA!. „Během něho lidé zjišťovali, jak vypadá a funguje srdce vepřové s uvědoměním si podobnosti se srdcem lidským," vysvětlili organizátoři akce.

O prvenství v pódiových vystoupeních se podělila science centra VIDA! a iQLANDIA. Liberecké duo ve složení Petr Desenský a Pavel Saal představilo „Velkou science show" plnou ohňů, blesků a kouře, za kterou si odneslo i cenu dětské poroty. „Ať už se bavíme o experimentálních představeních nebo workshopech, snažíme se vždy jejich námětem přiblížit hlavnímu tématu Noci vědců. Pro letošek to byla Bezpečnost. Dětem a dospělým jsme v rámci programu například prozradili, jak se chránit proti účinkům žíravé látky nebo co se stane s lidským tělem po zásahu elektrickým proudem a samozřejmě spoustu dalšího," řekl Petr Desenský, jeden z oceněných a vedoucí metodik iQlandie.

Asi největším překvapením bylo vystoupení školáků ze sedmé až deváté třídy ze ZŠ Novolíšeňská z Brna. Žáci si nachystali fyzikální představení „Čaroděj ze země AKIZYF". „Jedná se o návštěvu čarodějnické školy, kde se vyučují netradiční předměty jako krasohledění, zmenšování či třeba zvětšování, v nichž se využívá znalostí z fyziky, matematiky a chemie," upřesnila Věra Pejčochová, učitelka žáků. Show sklidila nejenom velký aplaus od diváků, ale také speciální cenu poroty.