Pro nákladní dopravu nad 12 tun je na Liberecku uzavřená silnice třetí třídy z Raspenavy do Mníšku přes Oldřichovské sedlo. Uvedl to krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil. "Je tam ujetá vrstva sněhu. Pro kamiony bude uzavřená minimálně do čtvrtečního rána," uvedl Pospíšil. Hlavní tahy v kraji jsou podle něj převážně mokré se zbytky rozbředlého sněhu.

Je únor, přesto sněžení řidiče překvapilo 

Podle mluvčí liberecké policie Vladimíry Šrýtrové přijali jen během dopoledne na 30 oznámení o dopravních nehodách, špatné sjízdnosti vozovek nebo uvízlých kamionech. Problémy se sjízdností byly v kraji hlavně kolem poledne a na několika místech byla neprůjezdná i čtyřproudá silnice 35 mezi Libercem a Turnovem. Například čtyři kamiony zablokovaly silnici za tunelem v Liberci. Nákladní auta uvízla i na dalších místech v kraji, třeba v Jilemnici, ve Studenci, v Bedřichově nebo Jablonci nad Nisou. Obtížně sjízdná byla například i silnice v Hrubé Skále a Karlovicích v Českém ráji.

Policisté v kraji řešili několik hromadných nehod. Deset aut se srazilo na zledovatělé silnici u Stružince na Semilsku, hromadná nehoda se obešla bez zranění. Čtyři auta se střetla na silnici 35 u Jeřmanic, tři v Košťálově na Semilsku a v ulici České mládeže v Liberci. I tyto nehody se obešly bez zranění.
Meteorologové dnes vydali výstrahu na silné sněžení s vysokým stupněm nebezpečí. Varování platí pro celý Liberecký kraj. "Přes severní polovinu Čech přechází pásmo intenzivního sněžení s hodinovou intenzitou místy kolem tři centimetrů nového sněhu. Od jihu bude intenzita sněžení postupně slábnout," uvedli meteorologové. Odpoledne přidali ještě výstrahu před náledím, v Libereckém kraji se může tvořit od dnešního večera do čtvrtečních 09:00.