Jiří Šolc by měl vykonávat funkci technického náměstka, současnému náměstkovi pro školství, kulturu a sociální oblast Ivanu Langrovi by pak zůstala část dosavadní agendy. Navrhované rozdělení funkcí podle Zámečníka vychází z programových priorit Starostů. „Další dva náměstky by pak mělo hnutí ANO, zbylí radní by byli neuvolnění,“ dodal Zámečník.

Lídr hnutí ANO Jiří Němeček nechtěl probíhající jednání prozatím komentovat, jasněji by podle něj mohlo být ve středu. Zatím také není jasné, kolik stran koalici nakonec utvoří. Koalice Starostů a ANO by měla pohodlných 27 křesel, přesto je v plánu přizvat ještě ODS či případně hnutí LOL. Starostové by rádi koalici co nejširší. „Vycházíme z dobré zkušenosti v Libereckém kraji. Spolupráce čtyř partnerů se ukazuje stabilnější, věci si vyjasní už v radě,“ řekl Zámečník.

Zámečník už v sobotu večer předeslal, že bude jednat „se všemi stranami, které Starostům pogratulovaly“. Nepřímo tím vyloučil jednání se Změnou pro Liberec, s níž Starosty pojí vzájemné animozity. Změna byla také jedinou zvolenou stranou, jejíž zástupci nedorazili v sobotu večer do volebního štábu Starostů.

Na jednání tam naopak dorazili zástupci hnutí ANO, Jiří Němeček s Radkou Loučkovou Kotasovou, a také vyjednávací tým ODS složený z Petra Židka, Jiřího Kittnera a Ondřeje Červinky. „Mluvili jsme o možných průnicích témat a o možnosti vzniku trojkoalice,“ řekl po jednání lídr občanských demokratů Petr Židek.

Okolo půlnoci jednali Starostové také s Jaromírem Baxou z nového hnutí LOL! „Bavili jsme se o tom, co považujeme za nejklíčovější, a také o tom, že část věcí by bylo potřeba řešit bez ohledu na to, kdo je v koalici a kdo v opozici,“ okomentoval jednání Baxa.

Ohledně případné spolupráce hnutí LOL! a ODS je Baxa spíše skeptický. „Říká se nikdy neříkej nikdy, ale myslím, že je to skoro vyloučené. Stál jsem za některými trestními oznámeními, které se týkaly problémů z předchozích volebních období, to by i kalilo vztahy v koalici,“ dodal Baxa.