Liberecký muzikant Tomáš Hájíček z kapely Backfist, syn Tomáše Hájíčka z Krucipüsk, se chce vrátit k rockovým kořenům a slávě klubu Golet nyní známým pod názvem Casta. Klub Bunkr s novou rockovou dramaturgií otevře tuto sobotu 28. září koncertem kapely Queens of Everything a vinylové rockotéky. Brány klubu se otevřou ve 20 hodin a v 21 již začne party s DJem Gargolilem z pražské party Psychobilly Attack DJ´s.

„Dříve jsem v Castě pořádal několik akcí. Klub byl nějakou dobu zavřený a svou činnost skončily všechny kluby na Liberecku, a když už zavřel i Vlak, řekl jsem si, že by bylo dobré otevřít zase nějaký rockový podnik. Tento prostor je k tomu optimální. Má i nějakou historii a fungoval velice dobře," říká Tomáš Hájíček mladší.

Nebrání se hip hopu

Do konce roku má pořadatel naplánované koncerty například UDG, PSH nebo raperů z Ty Nikdy Label.

„Jde mi o živá vystoupení. Nikdy bych nechtěl dělat diskotéky. Elektronická hudba mě nezajímá. Se živými vystoupeními nemám problém. Chci také podpořit libereckou scénu, která je tu velice dobrá, ať už Paulie Garant, LIPO a další," nastínil svůj záměr, nebránící se ani hip hopu.

V týdnu bude velký sál zavřený, ale od listopadu bude fungovat malý bar, který je po pravé straně u vchodu. Otevřen bude od pondělí do čtvrtka. V neděli bude zavřeno. „Do měsíce by měly být čtyři koncerty velkých kapel. Různé styly od metalu po pop rock, ale stěžejní bude rock. K velkým koncertům bude druhý den ještě malý koncert nebo rockotéka," slibuje Hájíček.

Historie

Rockový klub Golet od začátku devadesátých let nabízel koncerty zvučných českých kapel. Kolem roku 2000 přestal fungovat a začal chátrat. V roce 2002 se přerodil na multižánrový podnik Casta, který nedávno ukončil svou činnost. Nyní se kryt u bazénu opět změní v čistě rockový klub s živými koncerty a rockotékami.