„Připnutí žluté židovské hvězdy s nápisem Neočkovaný je pro mě jako původem historika absolutně neakceptovatelné jednání. Velmi silně souzním s odkazem holokaustu i jeho mnohamiliónových obětí, takže jeho zneužití v aktuální koronavirové krizi je tedy pro mě mimo veškeré chápání,“ zdůraznil náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr. Podle něj musí být pozice ombudsmana spojena i s vysokou morální účastí ve veřejném dění.

S jeho postojem souhlasí i ředitel Kontaktu Michael Dufek. „Byť paní Tarabová nikdy nespojovala své osobní aktivity a postoje s touto pozicí, přerostla jejich intenzita únosnou míru takovým způsobem, že zatáhla naši organizaci do prostředí, jehož součástí být v žádném případě nechce. Vyjádření svobodného názoru je v pořádku, zvolená forma je z mého pohledu nešťastná a nepřijatelná," podotkl.

Funkce seniorského ombudsmana byla zřízena v roce 2019 a mezi hlavní náplň práce patřila pomoc v oblasti řešení bytové problematiky a úředních záležitostí. „Přestože senioři aktuálně řeší především záležitosti spojené s koronavirem, obávám se, že během jara a léta významně naroste agenda hlavně dluhové i bytové problematiky. Proto bychom pozici ombudsmana chtěli obsadit co nejdříve. Tipy na vhodné kandidáty už máme,“ vysvětlil Langr.