Šedesátikilogramový semafor s radarem, který byl do ulice nainstalován kvůli havárii, ukradl neznámý pachatel mezi 13. a 14. zářím. Aby byl semafor plně funkční, tak musel komunikovat s druhým zařízením, které bylo nainstalováno z druhé strany silnice.

„V případě, že je signál z nějakého důvodu přerušen, tak se semafor vypne a zobrazuje pouze oranžovou barvu.  Nejen že pachatel odcizil a znemožnil správné fungování semaforu, ale také ohrozil plynulost a bezpečnost provozu na pozemní komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Klára Jeníčková.

V tomto případě se jedná o standardní semafor na žluté tyči s radarem a světly, ovládacím panelem a snímačem pohybu. Semafor byl umístěn na akuboxu LZA 500 Standart šedé barvy. Odcizením tohoto kompletu, který má váhu 60 kg a měří přibližně 2,5 metru, vznikla majiteli škoda ve výši 65 000 korun.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení,“ dodala Jeníčková.