Na uzavření Revoluční ulice si stěžovali motoristé, podle nich to mělo podíl na špatné průjezdnosti ulicemi Rumunská a Moskevská v dopravní špičce. "Po dvou měsících vyhodnotíme, jestli se zprůjezdnění Revoluční ulice vyplatilo a jestli tedy došlo ke snížení intenzity dopravního provozu na sousedních komunikacích," uvedla primátorka. Sčítače umístěné u vjezdu do ulice budou zaznamenávat každé auto, které tudy projede. Před dvěma lety ulicí denně projelo zhruba 1750 aut.

Revoluční ulice zůstane na zkoušku otevřená do konce června. Pak město rozhodne, zda sem vrátí pěší zónu, nebo ji dál nechá otevřenou pro automobily. Podle primátorky záleží i na názoru podnikatelů a dalších obyvatel města.

Uzavření Revoluční spojující Rumunskou ulici se Soukenným náměstím kritizovali i živnostníci. "Vnímáme nářky podnikatelů, kteří mají své obchůdky v dolním centru Liberce, že jim od uzavření Revoluční ulice klesly tržby až o několik desítek procent," uvedla již dříve primátorka. Uzavření Revoluční vadilo také lidem, kteří tam bydlí. Její zneprůjezdnění označovali za další důvod toho, že se centrum města vylidňuje.