VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Liberci budou demonstrovat za tvrdší tresty za týrání zvířat

Liberec – První demonstrace, za kterou stojí komunita STOP týrání, proběhla v březnu 2018 v Praze na Václavském náměstí.

18.5.2018
SDÍLEJ:

Demonstrace proběhne tuto sobotu, 19. května, na libereckém náměstí.Foto: Archiv organizátorů

Nyní se bude demonstrovat i v Liberci, konkrétně v sobotu 19. května od 16.00 na libereckém náměstí před radnicí. „Pokud se chcete akce zúčastnit, nezapomeňte si transparenty,“ vyzývají organizátoři. Za cíl si demonstranti kladou následující: přinést do veřejného prostoru nesouhlas lidí s nízkými tresty za týrání zvířat, zdůraznění nespokojenosti s tím, jak je týrání zvířat (ne)vymáháno, jak množírny zůstávají v pozadí a legalizovány a jak se vracejí týraná zvířata původním majitelům, kteří je přivedli do příšerného stavu.

Během demonstrací lze podepsat i petici za zpřísnění trestů za týrání zvířat. Při této příležitosti jsme položili i několik otázek jedné z organizátorek demonstrace.  „Já sama se kvůli otřesnému zacházení s hospodářskými zvířaty snažím alespoň snížit poptávku, tím že zásadně omezuji živočišné produkty,“ říká Michaela Chromečková.

Co vás vedlo k tomu, že organizujete tuto demonstraci? 
Již dlouhodobě pozorujeme případy, kdy dochází ke špatnému zacházení se zvířaty a také průběh řešení těchto situací ze strany našich výkonných orgánů. V mnoha případech je to více než tristní. Ať už se jedná o zanedbávání jejich základních potřeb nebo jejich aktivnímu ubližování, kdy se psychopati vybíjejí na ubohých zvířatech, které se povětšinou ani nebrání. Je potřeba si uvědomit, že důstojný život zvířat je zodpovědnost nás lidí a troufám si říci, že i naše povinnost. Já sama se kvůli otřesnému zacházení s hospodářskými zvířaty snažím alespoň snížit poptávku, tím že zásadně omezuji živočišné produkty.

Čeho byste rádi dosáhli? 
Naším cílem je dát našim zákonodárcům a také výkonným orgánům důrazně najevo, že lidé naší země nehodlají dále akceptovat toto bezpráví a žádáme o jeho ošetření. Nelze tolerovat, aby tyrani odcházeli ve většině případů od soudu s podmínkou. Vždyť to není řádný trest, který by někoho od takového konání odradil. Přejeme si novelizaci zákona na ochranu zvířat proti týrání, která bude obsahovat následující: 1. bude konečně definovat množírny, ve kterých jsou zvířata odporně zneužívána pouze za účelem zisku bez ohledu na jejich zdravotní stav a základní potřeby, 2. zvednutí dolní a horní hranice trestů za týrání zvířat, právě z toho důvodu, že podmíněné tresty, které jsou povětšinou udělovány, jsou výsměchem pro každé nebohé zvíře, kterému bylo ublíženo, 3. zavedení zákazu chovu zvířat u osob, které byly pravomocně odsouzeny právě za týrání zvířat či zvířete. Není přeci možné, aby si tyrani, kteří dostanou podmínku, naprosto legálně pořizovali další nebohá zvířata, 4. zlepšení životních podmínek hospodářských zvířat včetně podmínek jejich převozu. Návrh na novelu zákona je samozřejmě v širším záběru, ale uvádím ty nejzákladnější body.

Je to reakce především na poslední veřejně známý případ?
Rozhodně ne. Důležité je také zmínit, že případu Marleyho předcházel také otřesný případ týrání pejska Ronnyho, kdy mu jeho majitel Ondřej H. z Děčína způsobil svou brutalitou trvalé následky v podobě nutné amputace oka, několikrát přeražené čelisti a vyražených zubů. V obou případech veřejnost stále netrpělivě čeká na rozhodnutí soudu.

Případy jsou to rozhodně otřesné, nicméně je důležité zdůraznit, že naše iniciativa se netýká pouze domácích mazlíčků. Týrání může být jak aktivní, tj. brutální násilí, ale také pasivní, tj. zanedbávání základních potřeb zvířete, se kterým se můžeme nejčastěji setkat u hospodářských zvířat.

Spolupracujete s nějakou organizací na ochranu zvířat?
Jsme v kontaktu s několika organizacemi, útuky či azyly. Na naší pražské demonstraci vystoupily např. organizace Pes nejvěrnější přítel, Home 4 Pets, Svoboda zvířat,  Pet heroes CZ nebo Útulek AniDef. Konkrétně v Liberci jsme v kontaktu s panem Petrem Sokolíkem, který organizuje již několik let akce Běhejme a pomáhejme útulkům, a právě v sobotu 19. 5. ve 14:00 před naší demonstrací probíhá tato akce, takže jsme domluveni, že navážeme na jejich akci a např. sbírka pro útulek Šance zvířatům paní Františky Zverkové bude tedy probíhat po celou dobu trvání i na naší demonstraci, kam mohou lidé přinést jakékoli potřebné věcné dary – deky, krmivo, konzervy, hračky.

Jakou odhadujete účast na demonstraci?  Bude nějaký „doprovodný“ program? 
Vše se částečně odvíjí i od počasí, jelikož jsou lidé celou dobu venku. Nicméně v Praze v období Velikonoc za soustavného deště, kdy lidé i povětšinou odjížděli na svátky mimo Prahu, byla účast kolem 1000 lidí. Podpisů na petici se nasbíralo cca 1500. Aktuálně na Facebooku je zájem lidí kolem tisícovky, ale nechme se překvapit. My samozřejmě pěvně věříme v co největší účast. Na naší fanpage a skupině máme celkem cca 7000 lidí a tento stav stále roste.

Autor: Jiří Louda

18.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 800 Kč

Prodavači v prodejnách POKLADNÍ, PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17800 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce:, - obsluha a poradenství zákazníkům , - práce na pokladně , - příjem zboží a jeho prezentace , - přecenění a přesuny zboží, účast na inventuře , - průběžné doplňování zboží ze skladu , - odpovědnost za pořádek a čistotu na prodejně, její celkový vzhled , - prevence proti krádežím , - obsluha a poradenství zákazníkům, Požadavky: administrativní a ekonomické znalosti, pokladna - základy., Nabízíme:, - práce v rozvíjející se společnosti - možnost kariérního postupu , - dvousložkový plat (fix prémie) , - slevy na zaměstnanecké nákupy , - propracovaný systém zaškolení a interního vzdělávání , - flexibilní pracovní doba , - stravenky v nadstandartní hodnotě, Hlásit se e-mailem.. Pracoviště: Pepco czech republic s.r.o.-002 oc nisa, České mládeže, č.p. 456, 463 12 Liberec 25. Informace: Petra Valášková, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 90 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní DETEKTIV - STRÁŽNÝ/Á NA PRODEJNÍ PLOŠE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chrastava, Požadavky: čistý trestní rejstřík, zdravotní průkaz, časová flexibilita, poctivost, ochota pracovat a učit se novým věcem, fyzická zdatnost, odolnost vůči stresu, slušné vystupování, praxe v oboru výhodou, profesní průkaz "Strážný 68-008-E" výhodou, Zaměstnanecké výhody: zajištění ubytování, příspěvek na cestovné v případě dojíždění, Hlásit se emailem nebo telefonicky denně v 8:00 - 17:00 hod.. Pracoviště: Jamoz dc s.r.o.-004, 463 31 Chrastava. Informace: Oldřich Vlasák, +420 730 891 313.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 65 535 Kč

Lékaři specialisté VEDOUCÍ LÉKAŘ/KA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Lázně Libverda 82, 463 62 Hejnice, Požadavky:, - atestace všeob. praktického lékařství,, - atestace nebo specializace v rehabilitační a fyzikální medicíně (FBLR); internista/ kardiolog, - schopnost naslouchat lidem, diagnostická a léčebná činnost, - manažerské a organizační dovednosti, - dobrá znalost práce s PC, - znalost cizích jazyků výhodou, - ambice zvyšovat kvalitu a efektivitu léčby, - inovace, zlepšování léčebných výsledků, - publikační a vědecká činnost, - pozitivní prezentace SPA RESORTU LIBVERDA v odborné i laické veřejnosti, Zaměstnanecké výhody:, - kariérní, odborný i vědecký růst, - maximální podporu v oblasti rozvoje lázeňství ve SPA RESORTU LIBVERDA, - pracovní poměr na dobu neurčitou, - možnost zkráceného úvazku nebo externí spolupráce, - motivující finanční ohodnocení včetně bonusového systému, - jazykové vzdělávání, - zaměstnaneckou stravu, - další benefity v rámci hotelové skupiny, - reprezentativní byt a služební vůz ihned k dispozici, Hlásit se e-mailem, telefonicky v Po - Pá 7.00-15.30 hod., popř. osobně v pondělí v době 8.00-12.00 hod.. Pracoviště: Lázně libverda, a.s.-001, 463 62 Hejnice. Informace: Regina Soudilová, +420 482 368 107.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 500 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě POMOCNÁ SÍLA DO ŠICÍ DÍLNY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vzdělání:, - praxe v šití na průmyslových strojích vítaná, Nabízíme:, - po zapracování vyšší výdělek, - pružná pracovní doba, možnost zkráceného úvazku, Hlásit se e-mailem nebo telefonicky. Pracoviště: Vixx design s.r.o.-002, Moskevská, č.p. 637, 460 01 Liberec 1. Informace: Stanislava Hlaváčová, +420 702 180 602.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 16. srpna 2018

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Vyhlášená kozí farma v Pěnčíně u Jablonce. Zájemci si zde mohou zakoupit výrobky vyrobené a označené podle směrnic EU jako Biovýrobky.

Turisté si na kozí farmě mohou vyzkoušet tradiční řemesla

Rýnovická věznice funguje 50 let. Útěk z věznice se jednou podařil šestici vězňů

Jablonec n. N. – Věznicí Rýnovice prošly už tisíce, ba desetitisíce chlapů, kteří se ocitli, byť třeba jen jednou, na šikmé ploše. Právě v těchto dnech si vězeňská služba připomíná padesát let od začátku fungování tohoto vězení. Na památku vyšla i neprodejná publikace Věznice Rýnovice 1968 - 2018. A připravuje se i výstava.

Neslyšící a slyšící děti strávily společně týden na táboře

Liberec – Minulý týden se v Liberci uskutečnil již 5. ročník příměstského tábora nejen pro neslyšící děti s názvem „Kouzla řemesel“. Tento jedinečný příměstský tábor již tradičně pořádala liberecká pobočka obecně prospěšné společnosti Tichý svět a zúčastnilo se jej celkem 16 dětí ve věku 6 až 15 let.

FOTO: Sochaři tvoří v zoo umělecká díla z pískovce

Liberec – Broušení, vrtání, tlučení soupeří v těchto dnech v liberecké zoo s řevem tygrů či hýkáním oslů. Na celý týden se zde totiž usadili sochaři, kteří před zraky návštěvníků přetváří pískovcové balvany na umělecká díla.

Požár na Ještědu zřejmě způsobila nedbalost

Liberec – Pondělní požár na Ještědu zřejmě způsobila lidská nedbalost, jako je například odhozený nedopalek cigarety.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT