Akce se zúčastnilo 17 škol z Libereckého kraje. Dohromady soutěžilo 391 žáků a studentů. Ti od loňského listopadu do letošního dubna řešili v pěti kolech celkem sto otázek. Soutěž byla rozdělena do třech kategorií - žáci 1. stupně ZŠ, žáci 2. stupně ZŠ a studenti středních škol. Tématicky šlo o otázky spojené se životem a odkazem liberecké patronky. Zadání i řešení si můžete prohlédnout na webu - ZDE.

Soutěžící museli prostudovat spoustu informací, probádat legendy a další okolnosti, které se týkaly například svatořečení Zdislavy z Lemberka. Při zkoumání si děti prohlédly spoustu soch a obrazů. Také bylo nutné vydat se na zajímavá místa, která připomínají Zdislavin odkaz.

Obdiv a poděkování si zaslouží všichni, kdo se do soutěže zapojili. Dokončit všech pět kol ale zvládli jenom někteří a ti si zaslouží i ocenit. Nejúspěšnější řešitelé měli být původně oceněni v rámci městských oslav 800. výročí narození svaté Zdislavy, které se měly konat 30. května. Oslavy jsou sice odloženy ale o slavnostní vyhlášení účastníci nepřijdou. Uskuteční se 20. června od 14.00 hodin v ambitech dominikánského kláštera v Jablonném v Podještědí.

Tereza Mátlová, Daniel Hůlka a Vladimír Chmelo - Divadlo pro 100.
OBRAZEM: Jablonecké divadlo žije! Projekt Divadlo pro 100 diváci milují