Postaví je zde společnost Senior Park, která se výstavbou stejných domů zabývá na více místech celé České republiky. Projekt představil hrádeckým zastupitelům loni na zářijovém zasedání předseda představenstva Senior Parku Jaroslav Plesník.

Podle starosty Martina Půty zastupitelé záměr podpořili. „Dohodli jsme se na vyhledání vhodného pozemku pro stavbu. Pravděpodobně prodáme pozemek v Doníně,“ řekl již dříve Deníku Martin Půta.

A právě hrádecký starosta spolu s hejtmanem Libereckého kraje Petrem Skokanem včera zahájili výstavbu domu pro seniory slavnostním poklepem na základní kámen stavby. „Těší mě, že město Hrádek nad Nisou dalo zelenou tomuto projektu, který bude fungovat jako penzion nejen pro starší občany, ale také lidi s handicapem či omezením. Jeho obyvatelé budou mít kompletně zajištěný servis včetně praní, uklízení apod., ale rovněž kulturní program pro využití volného času,“ pochválil projekt Petr Skokan.

Bydlení bude podle informací Jaroslava Plesníka vhodné pro důchodce bez omezení věku. „Zajístíme jim veškeré sociální služby a kulturní vyžití, jako například zájezdy či hudební vystoupení. Všechny byty stavíme jako bezbariérové, tedy vhodné i pro vozíčkáře,“ popsal záměry společnosti Senior Park Jaroslav Plesník.

Budoucí nájemníci tak získají přízemní byty s obývacím pokojem, ložnicí, přesíní, kuchyňským koutem a koupelnou s toaletou. Projekt Senior Parku funguje na podobném principu jako domovy s pečovatelskou službou. Nabízené služby však mají být komplexnější, a vyjdou obyvatele dráž.

Za měsíční pobyt zaplatí nájemník bez dvou stovek osm tisíc korun. K tomu však ještě přibudou poplatky za služby. „Zaměstnáme správce a ošetřovatelku. Ti budou zajišťovat stravování, úklid, praní, hygienické služby, rehabilitace, ale i donášku nákupů nebo zdravotní a pečovatelské služby,“ popsal Jaroslav Plesník.