Podle starosty Vladimíra Stříbrného se z dotací ministerstva pro místní rozvoj už podařilo postavit čtyři nové mosty, jeden opravit a dát dohromady i jeden propustek.

Do konce listopadu by měly být dokončeny další dva dřevěné mosty a tři propustky. Hodně oprav pak čeká malebnou obec, v níž velká voda vloni přinesla i jednu oběť, vyrvala silnice a poničila kromě obecního úřadu všechny domy, ještě i v příštím roce.

„Sice dostáváme peníze od státu na nové mosty, ale už ne na přilehlé silnice kolem nich. Jejich stavbu musíme platit z rozpočtu obce,” podotkl starosta Vladimír Stříbrný. „Kolem mostů vykupujeme i pozemky, abych zde mohli udělat širší komunikaci. Na nápravu škod po povodních nám tedy chybí peníze pořád. Jen u dvou mostů nás stály úpravy kolem nich bezmála 700 tisíc korun,” dodal. Na jaře se obec pusti do opravy komunikací a opěrných zdí.

Heřmanice na Frýdlantsku byly zřejmě založeny už ve 13. století. Ještě po roce 1900 zde žilo zhruba 1300 lidí. Dnes má obec 220 obyvatel, velká část domů patří chalupářům.

V roce 2006 vybojovala obec 3. místo v celostátní soutěži Vesnice roku. Letos se starosta Stříbrný dostal mezi pět finalistů celorepublikového klání Era starosta roku. Finále se koná v listopadu.