Nejde přitom o podnik, který je v regionu neznámý. „Stěhovat se budeme z Hejnic, kde pro nás v současné době pracuje už 160 lidí," vysvětluje ředitel společnosti Petr Sirůček.

Stávající zaměstnanci se ale přesunu na druhou stranu frýdlantského výběžku podle něj bát nemusí. „Máme vyjednané ve spolupráci s Libereckým krajem autobusové linky pro obě směny. A to z Hejnic, Raspenavy i Nového města pod Smrkem," ubezpečuje Sirůček.

Příchod společnosti s německým zázemím do regionu s vysokou mírou nezaměstnanosti se může stát spásou pro ty, kteří tam dlouhodobě o práci nezavadí.

„Jsem po mateřské dovolené a už přes dva roky nemůžu najít žádné zaměstnání," říká například Petra Zachová z Vísky. Žádost o práci si ve firmě už podala .

To, že právě na Frýdlantsku je situace v oblasti nezaměstnanosti kritická, potvrzuje i starosta Frýdlantu Dan Ramzer. „Region přišel od počátku hospodářské recese v roce 2008, kvůli přesunům výrobních kapacit do lukrativnějších průmyslových zón a v důsledku povodní v roce 2010, o zhruba 600 pracovních míst," vypočítává. Příchod nového zaměstnavatele proto vítá. „Každý subjekt, který obnoví svá pracovní místa, nebo zřídí nová, je tady nesmírně důležitý," potvrzuje Ramzer.

V Dětřichově bude firma s dvousměnným provozem sídlit v areálu po Thermolastu, který získala loni v dražbě. Objekt ale musí nejprve upravit.

Výroba by tam mohla začít koncem září. Součástí má být i podniková prodejna zboží, které v České republice jinak v prodeji není.