Nápisy kritizovaly předchozí působení Samka ve vedení města. Ten se kvůli nedovolené agitaci obrátil na soud. Jak vyplývá z pátečního rozsudku liberecké pobočky krajského soudu, nedovolená agitace v Hodkovicích skutečně probíhala. „V pátek 5. října došlo k dílčímu porušení zákona o volbách do zastupitelstev obcí,“ konstatoval soud.

ZASÁHLA POLICIE

Volební výsledky jsou přesto platné. Volební komise totiž oznámila danou věc na policii, která agitujícího vykázala. Auto tak před školou stálo jen necelé dvě hodiny. „Volby proběhly ve dvou dnech a naprostá většina z této doby proběhla bez volby narušujících incidentů,“ uvedl soud, podle kterého tak incident nemohl hlasování ovlivnit.

V Hodkovicích tak již může proběhnout ustavující jednání zastupitelstva s volbou nového vedení. Ve volbách zde zvítězila Budoucnost pro Hodkovice pod vedením dosavadní starostky Markéty Khauerové. Budoucnost získala 51,9 % hlasů a nadpoloviční většinu osmi křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu, přesto sama vládnout nebude. „Je domluveno, že budeme vládnout v koalici s SNK Evropskými demokraty,“ předeslala starostka Khauerová.

SNK Evropští demokraté získali čtyři křesla. Do zastupitelstva se dostala ještě Unie pro sport a zdraví s jedním křeslem a hnutí ANO, za něž kandidoval Antonín Samek, to získalo dvě křesla. Termín ustavujícího zastupitelstva zatím definitivně určen není.