Z regionu

Nevinen. Tak zněl v úterý už potřetí rozsudek nad manažerem liberecké firmy Agroplast Petrem Perničkou, kterého obžaloba viní z nelegálního obchodování s vojenským materiálem. Soud i napotřetí neshledal důkazy obžaloby dostatečné pro jeho odsouzení a zprostil ho viny.

Neděle odpoledne, krátce po třetí. Zatímco někde ještě doznívá důstojná atmosféra svátečního dne, před libereckým nádražím je živo. Modrá se tu šálami Slovanu. V sousedním Jablonci se schyluje k derby s Libercem a fanoušci si jedou vychutnat vítězství. „Héj, Slované, dneska to vyhrajem!" zazní z asi stopadesátihlavého davu.

8. KVĚTEN 1945 si včera v rámci pietního aktu připomněli také v Liberci. Stovky obětí uctili přítomní minutou ticha a stání hymnou.

 Nasadit brýle, upevnit sluchátka, protáhnout svaly a popustit uzdu fantazii. Každodenní rutina pro více než desítku umělců, kteří se v těchto dnech dřou na zahradě Riedlovy vily v Desné. S motorovými pilami tam silné kmeny stromů přetvářejí na umělecká díla. To všechno na pomoc handicapovaným dětem.

ze sportu

sportovní strany přinášejí zprávy z fotbalových dohrávek a také o úspěšné baráži extraligových badmintonistů Slavie TU Liberec.