z regionu

Liberecká záchranka patří mezi nejlepší v úspěšnosti zachráněných pacientů, je navíc školícím střediskem ministerstva zdravotnictví, jako jedna z mála v ČR není prodělečná. Přesto čelí kritice kraje a obviněním, která se ukázala jako mylná. Proč?

Pomyslný start do nové sezony zahájili cyklisté na Liberecku slavnostní Jarní cyklojízdou do Jablonce nad Nisou. Na trať dlouhou zhruba třináct kilometrů vyrazil ve středu s několika desítkami cyklistů i velvyslanec Nizozemska.

Víte jaké novinky váš čekají v placení daně z nemovitosti? Pak nepropásněte zítřejší vydání Libereckého deníku, kde se dozvíte vše potřebné. Čeká na vás také unikátní přehled všech restaurací na území libereckého okresu, které zdarma nabízejí na požádání vodu z kohoutku. A že jich od loňska přibylo. Tak na zdraví!

z kultury

Šedesát let od svého založení si připomíná liberecké loutkové divadlo Spojáček. Své narozeniny oslaví v sobotu 27. a v neděli 28. dubna v Domě dětí a mládeže Větrník v Liberci na čtvrtém setkání loutkových divadel. Pro děti přijede hrát pohádky osm loutkových souborů. Diváci se budou moci podívat i do zákulisí a možná i do kroniky Spojáčku.

ze sportu

sportovní strana Liberecka přináší zprávu o mistrovství republiky v capoeiře, článek o setkání olympioniků z kaje, jak hrála fotbalová Hlavice a jak si vedl běžec Pavlišta na půlmaratonu.