„Vyhláška zakazuje konzumovat alkoholické nápoje na náměstí 1. máje a v přilehlých ulicích,“ uvedl pro Deník starosta Chrastavy Michael Canov. „Téměř každodenně postávají u nápojky na náměstí lidé s lahvovými pivy v ruce a obyvatelé si na to neustále stěžují,“ vysvětlil Michael Canov.

Vyhláškou chce podle něj chrastavská radnice vytvořit opatření, která budou směřovat k ochraně před škodami na zdraví způsobenými alkoholem zejména u dětí a mladistvých. Na náměstí totiž sídlí také základní škola.

„Mám dvě děti, které po cestě ze školy chodí okolo těchto individuí. Nelíbí se mi to a krok města rozhodně vítám,“ řekla Deníku Alena Malá, jedna z místních obyvatelek.

Alkohol se podle nové vyhlášky nesmí popíjet na náměstí 1. máje a částech ulic Liberecká, Muzejní, Frýdlantská, Vítkovská, Malá Kostelní, Žitavská, Turpišova a Loudátova. „Ustanovení se samozřejmě nevztahuje na provoz restaurací a k nim příslušejících venkovních posezení a letních předzahrádek,“ doplnil Michael Canov.

Zákaz konzumace alkoholu neplatí také pro kulturní, sportovní a společenské akce konané pod záštitou města nebo s jeho souhlasem. Výjimkou jsou i oslavy konce roku.