„Po delších úvahách jsme se rozhodli vyzkoušet tento koncept na vybraných kratších vnitrostátních linkách s dobou jízdy od šedesáti do devadesáti minut. Na všech spojích jezdí autobusy Fun & Relax s širokou nabídkou individuální zábavy na jednotlivých sedačkách, proto jsme se rozhodli, že vyzkoušíme zjednodušený systém obsluhy. Odbavení bude tam, kde je to s ohledem na délku jízdy vhodnější," vysvětlila ředitelka autobusové dopravy RegioJet Ivana Kašická. Kromě Liberce tak obsluha skončila na trase z Prahy do Plzně a Hradce. Pokud cestující čekají, že zrušením stevardů ušetří, přepočítali se. Cena jízdenky zůstává stejná.

„Osobně mi nevadí, že nedostanu kafe, stejně bylo hnusný a zprávy si přečtu na netu," sdělil Deníku jeden z cestujících Petr Kořistka. Jiní naopak zrušení obsluhy litují. „Obsluha byla to, čím se žluté autobusy lišily od ostatních," řekla Ida Lounská.

Důvodem, proč stevardi skončili, je nedostatek personálu. Noviny a balenou vodu dostanou cestující před nástupem do vozu od řidiče.