Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavírky Liberečany ještě potrápí

Liberec – Šaldovo náměstí, Palachova, Rumunská, Vítězná, Horáková, Metelkova… Výčet ulic, které jsou teď kvůli opravám uzavřeny, by mohl pokračovat až k patnácti.

10.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Vraný

A to do seznamu nejsou zahrnuty ulice, jež jsou alespoň částečně průjezdné.Podle vedoucího odboru dopravy Pavla Rychetského je problém v tom, že se majitelé silnic, tedy stát, město a kraj, včas nedomluvili.

„Máme ve městě hodně zanedbaných sítí, které pocházejí už z padesátých let minulého století, a ty se musí opravit. Dosud vlastníci komunikací své akce nekoordinovali,“ vysvětlil Rychetský, podle kterého jejich odbor nemá moc velkou šanci posuzovat, do jaké míry bude dopravní sít zatížena. „Naším úkolem je nalézt objízdné trasy, a ty jsou teď dané,“ dodal.

ŠPATNÉ ZNAČENÍ?

Podle dopravního experta z Týmu silniční bezpečnosti Romana Budského je situace neúnosná. „Jsem zvědavý, co se bude dít v létě, kdy sem najedou lidé, kteří město neznají,“ poznamenal s tím, že podle něj nejsou objížďky dostatečně označeny.

Tomu se brání komunikační inženýr Vlastimil Malý z Policie ČR. „Značení musí odkazovat na části města. Pravidelně je také kontrolujeme, zda jsou v pořádku,“ objasnil Malýs tím, že ani on si však za ta léta, co pracuje jako dopravní inženýr, nepamatuje situaci, která nastala letos.

VŠICHNI MAJÍ AUTO

Jak se s vedoucím dopravního odboru Rychetským shodují, situaci ještě zhoršuje neustále narůstající počet aut na silnicích. „Tam, kde na průtahu v Liberci napočítali před léty 25 tisíc aut, projelo letos 47 tisíc,“ vysvětlil Malý.

Kvůli uzavírkám musel být také upraven program na semaforech. Takže pokud máte pocit, že se kolona proti vám pohybuje rychleji, nezdá se vám to. Konkrétně se tak děje na „Šalďáku“, kde se jezdí rychleji ve směru na Sokolské náměstí. A pak na křižovatce Na Bídě, kde hlavně po ránu vznikají nepříjemné kolony směrem na Vratislavice, protože zelená svítí déle autům přijíždějícím od Fugnerky.

„Z Broumovské k odbočce k Liebigově vile jsme jeli přes dvacet minut, normálně to jsou tak tři minuty,“ okomentoval už před časem řidič Jakub Rosenbaum.

NENÍ KDE PARKOVAT

Opravy silnic nebo sítí zatěžují samozřejmě obyvatele i dalšími „nežádoucími účinky“. Například od chvíle, kdy se uzavřela Broumovská, a autobusy MHD tak projíždějí skrz sídliště, se dostali do neřešitelné situace obyvatelé paneláku na Sametové, protože nemají kde zaparkovat.

CO BUDE DÁL

Většina velkých uzavírek potrvá po celé léto a další se podle Vlastimila Malého chystají. Některé opravy sítí, ale budou muset zřejmě počkat na příští rok. „Má se dělat plyn na Metelkově, která už je sice zavřená kvůli vodě, ale další akce by zasahovala až k Jungmannově, takže by se nedalo jezdit k soudu,“ popsal Malý. „Od začátku října se zase nesjede k Babylonu,“ dodal ještě na závěr poslední „potěšující“ zprávu.

Autor: Gabriela Volná Garbová

10.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pivo. Ilustrační foto.

Vratislavický pivovar bodovalv soutěži se Svatopavelským

Badmintonisté BK Technické univerzity v Liberci

Badmintonisté Liberce v 1. celostátní lize jednou vyhráli

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

V libereckém podniku pracovalo na černo přes dvacet cizinců

Liberec – V podniku na výrobu plastových komponentů do aut pracovalo bez platného pracovního povolení 23 cizinců převážně z Ukrajiny a Moldávie.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lékárníci se připojili ke středeční stávce lékařů

Ke středeční stávce praktických lékařů se připojili také magistři, sice jen krátce, ale byli jednotní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení