Samotná ulice bude přístupná pouze ve směru od křižovatky u bývalé Textilany. Deník o tom informoval technický ředitel Dopravního podniku města Liberce Martin Čulík.


„Uzavírka přejezdu v ulici Na Bídě potrvá až do 30. října tohoto roku. Do té doby bude navíc tato ulice slepou komunikací, kterou by měli využívat pouze obyvatelé s trvalým bydlištěm v těchto místech nebo lidé navštěvující místní obchody a organizace,“ řekl Deníku Martin Čulík.


Objízdnou trasu by podle něj měli motoristé volit tak, aby nedocházelo ke zbytečným zácpám na křižovatce u bývalé Textilany.
„Chtěli bychom řidiče požádat, aby pokud možno volili objízdnou trasu přes horní centrum nebo jinými trasami které se vyhnou ulicím Na Bídě a Mlýnská,“ dodal technický ředitel dopravního podniku města.


S kolonami táhnoucími se od křižovatky u byvalé Textilany byli potíže již během rekonstrukce tramvajového přejezdu v ulici Lipová, která skončila v sobotu ráno.
Přestože s nimi město počítalo, vedoucí odboru dopravy libereckého magistrátu Pavel Rychetský Deníku přiznal, že automobilů se v centru pohyb uje více, než mohou vyznačené useky objízdné trasy pojmout.


„ Dopravní situace je horší než loni, kdy bylo podobně jako letos uzavřeno téměř celé dolní centrum města. Nejlepší by proto bylo, kdyby řidiči, pokud to bude jenom trochu možné, do centra nevjížděli. Dá se například využít průtahu, zaparkovat někde na kraji a dál se dopravit pěšky nebo hromadnou dopravou,“ řekl Deníku již dříve Pavel Rychetský.


Dočasná omezení v této oblasti jsou vyvolaná rekonstrukcí tramvajové tratě v ulici Mlýnská. Ta je součástí výstavby tramvajové trati do Rochlice, která měla v budoucnosti přinést užitek především obyvatelům největšího Libereckého sídliště. Plánovaná trať totiž značně uleví přetíženým autobusovým spojům a zklidní dopravní situaci v ulici Dobiášova.