Předsedou kulturní komise se stal zastupitel a člen Divadla FXŠ Ladislav Dušek, mezi členy komise je ale třeba ředitel liberecké zoo David Nejedlo, ředitel Severočeského muzea v Liberci Jiří Křížek nebo šéf podještědského informačního centra a publicista Milan Turek.

Humanitní komisi vede ředitelka Chráněné dílny Tulipan Zora Machartová. „Můžeme třeba mluvit do problematiky přidělování bytů pro zdravotně postižené a pokud třeba v tomto můžeme pomoci městu, budu ráda," říká Machartová. Ta byla do komise nominována za T0P 09, spolu s ní je v komisi ale třeba i nestranice Vladimíra Řáhová z Domova Harcov nebo zdravotní sestra Renata Říhová.

Komisi zdravotní vede lékařka Kateřina Absolonová ze Změny, místopředsedou je Lukáš Průcha, ředitel liberecké pobočky Člověka v tísni.

Vedení města otevřelo komise zájemcům z řad veřejnosti poté, co na místa, rezervovaná pro opozici, opoziční strany rezignovaly a nedodaly sem své zástupce.

Celkem se přihlásilo do těchto komisí přes 50 zájemců. Volných míst v nich přitom bylo jen devět. „Další komise, poradní orgány rady města, budou svými garanty doplněny do konce tohoto týdne," uvedla mluvčí libereckého magistrátu, Zuzana Minstrová.