„Sbírka běžela asi tři měsíce. Lidé mohli posílat příspěvky na transparentní účet a také jsme měli hlavně na Liberecku a Frýdlantsku rozmístěné kasičky. Když jsme rozpečetili poslední pokladničky, a to ve Frýdlantu , bylo v nich 12 610 korun. Všem moc děkuji. Naše stávající patnáct let staré auto můžeme konečně odstavit a už se nebudeme muset bát při každém výjezdu o životy naše i životy zvířat," řekla Vojáčková.

Zbytek si půjčí

Nové útulkové auto vyjde na téměř 400 000, zbytek peněz si Azyl Pes půjčí. „Autosalon nám dal na nový vůz sto tisíc slevu. Původně jsem chtěla koupit zánovní auto, ale nové bude lepší, když se naskytla taková příležitost v podobě slevy," vylíčila majitelka útulku.

Na auto se skládali milovníci zvířat z celé republiky a také čtenáři Libereckého deníku, kteří se o sbírce dočetli právě na stránkách regionálního tisku. „Můžu poslat jenom stovku," uvedla například dárkyně Jitka.

Deník se kvůli sbírce angažoval i při internetové propagaci útulku. Redaktorka zorganizovala a zaplatila (její nepřímý vklad do sbírky) ateliérové focení, kterému předcházela příprava u kadeřnice a vizážistky. Dvounohým modelkám bylo třeba líčidel a loken na rozdíl od psů. Fotky následně kolovaly po sociální síti.
„Nové auto je objednané, stotisícová záloha zaplacená a přebírat ho budeme asi za pět týdnů," uzavřela šťastná Vojáčková.