Kašpar poradí a pohlídá děti

Otevřenou poradnu pro ženy otevřelo nově Centrum Kašpar v Liberci. Poradna je otevřena těm ženám, které hledají uplatnění na trhu práce, životní změnu nebo si jen chtějí ujasnit životní priority a najít řešení, jak sladit vlastní potřeby s potřebami rodiny. Základní služby, ale i některé specializované kurzy jsou poskytovány zcela zdarma. V době konání kurzů je možné bezplatně využít profesionální hlídání dětí ve vybavené herně s vlastní kuchyňkou.

LIBERECKO

Utíkal před policisty bos

Nejprve málem srazil policistu, pak se před hlídkou pokusil uprchnout i bez bot. Před několika dny chtěli policisté z Nového města pod Smrkem zastavit dodávku přijíždějící od Raspenavy. „Řidič však místo, aby zastavil, šlápl na plyn a začal najíždět na policistu, který uskočil na poslední chvíli," sdělil krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Řidič bez zastavení pokračoval dále ve směru na Krásný Les. Policisté začali samozřejmě řidiče dodávky pronásledovat. Po ujetí několika stovek metrů našli pronásledovanou dodávku odstavenou na krajnici, bez řidiče. Ten chtěl jednoznačně policistům utéci, ale prozradily jej stopy ve sněhu, které směřovaly k lesu. Kromě toho přišel během útěku řidič také o boty, takže jej na konec policisté zadrželi bosého. Při dechové zkoušce se ukázalo, že má 27letý muž v krvi 1,4 promile. Teď mu hrozí trest šest měsíců až šest let.

HEŘMANICE

Chystá se studie na Heřmanicku

Zastupitelé Heřmanic schválili mimořádný příspěvek Mikroregionu Frýdlantsko na zpracování technické studie, geodetického zaměření a studie proveditelnosti cyklotrasy Heřmanička. Každá ze čtyř obcí, která se Heřmanička týká, přispěje částkou 250 000 Kč. Kromě Heřmanic jde o Kunratice, Dětřichov a Frýdlant. Cyklostezka má vést po tělese zrušené úzkorozchodné dráhy. „Chceme zřídit cyklostezku podobnou té na zrušené trati do Kamenického Šenova. Původně mělo jít jen o zpevněný povrch, ale kvůli rozvoji inline bruslí nám přijde asfaltový povrch vhodnější," uvedl starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný. Hotovo má být nejdříve za čtyři roky, podle toho, jak se podaří sehnat dotaci na výstavbu.

HRÁDEK NAD NISOU

Konec výmluv řidičů v Hrádku

Řidiči v Hrádku, které městská policie načapá při přestupku, už se nebudou moci vymlouvat na to, že nemají u sebe hotovost na zaplacení pokuty, ale jen platební kartu. Na tu totiž nebyli strážnici dosud vybaveni. Kvůli přibývajícím výmluvám tohoto typu proto pořídila hrádecká radnice strážníkům přenosný platební terminál. První hříšníci už ho měli možnost vyzkoušet v praxi. Úplně prvním platícím přes terminál byl přitom řidič ze sousedního Německa.,

VRATISLAVICE NAD NISOU

Hokejový trenér, pekaři či vědec promluví o svých úspěších

Jak se stát úspěšným, jak udávat směr a měnit svět. To je předmětem konference, kterou pod názvem Svět patří smělým pořádá GrowJOB Institute ve čtvrtek 9. března od 17 hodin v kulturním domě ve Vratislavicích. Mezi řečníky vystoupí například objevitel revoluční technologie průmyslové výroby nanovláken Oldřich Jirsák, ale také úspěšní podnikatelé, kteří se uměli chopit věcí „jinak". Například majitel pekařství a hudebník Jiří Bláha, známý liberecký knihkupec a občanský aktivista Martin Fryč nebo královna twerku Anet Antošová.