Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů uspořádala v pondělí 24. června v Praze vyhlášení prestižních titulů a cen v již 10. ročníku soutěžní přehlídky Urbanistický projekt roku 2024.

Soutěž je realizovaná s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu, Agentury pro standardizaci, Národního centra stavebnictví 4.0 a Svazem měst a obcí ČR.

Mezi nominovanými projekty bylo liberecké Papírové náměstí a studie o budoucím vývoji tohoto území s důrazem na obnovení původního charakteru této ikonické čtvrti s komerční a veřejnou vybaveností. Součástí studie je koncept kreativní čtvrti, která disponuje kreativním centrem v místech bývalé slévárny Linserka a dalšími prostory pro kreativní průmysl v nově navrhova­ných objektů.

Z celkem 15 přihlášených projektů z celé republiky získal Papírák 2030 nominaci na titul. Ocenění za projekt přebíral náměstek primátora pro architekturu Jiří Janďourek. První cenu si nakonec odnesl ostravský projekt Proměna ulic Bohumínská, Frýdecká, Ostrava – studie + IZ.

Mohlo by vás zajímat: Papírové náměstí ožilo. Tatrhy přilákaly davy, tvůrci ukázali lokální výrobky

Tatrhy 2024 v Liberci. | Video: Jiří Louda