Následovala operace v Ústřední vojenské nemocnic Praha, čtyřměsíční pobyt na spinální jednotce Krajské nemocnice Liberec a v současnosti Jakub podstupuje rehabilitace v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé v Luži, Košumberku.

„Na fotografiích se sice Kuba usmívá, ale při návštěvách jsou pro nás jeho úsměvy hrozně vzácné. Samozřejmě to chápeme a snažíme se ho různě povzbudit,“ řekla Deníku jeho sestřenice Šárka Zitová s tím, že Jakub žil vždy aktivně a rád cestuje. „Už odmala byl samostatný a právě samostatnost je to, po čem Kuba touží nejvíce,“ dodala.

Benefiční prodej vánočních ozdob na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých.
Pomoc může potěšit! Benefiční prodej vánočních ozdob podpoří libereckou Amelii

V důsledku přerušení míchy od hrudníku dolů Jakub ochrnul a skončil na vozíku. Přesto svůj boj nevzdal a snaží se rehabilitovat, aby byl co nejméně závislý na okolí a mohl se vrátit zpět do práce, kde mu drží místo.

Jeho přání se mu rozhodli splnit kolegové z práce a na portále Donio.cz založili sbírku. Výše částky, kterou chtějí vybrat, byla stanovena na 300 tisíc korun a dárci posílají Jakubovi i slova podpory. „Kubo, přeji mnoho sil a pozitivní mysl! Jsme s Vámi,“ zněl jeden ze vzkazů.

Peníze poputují na stavební úpravy bytu, jelikož Jakubovo současné bydlení není uzpůsobeno člověku na vozíku. „Co se Kubovi stalo, je hrozné, ale na druhou stranu to, kolik má kolem sebe dobrých lidí, je úžasné,“ netajila dojetí sestřenice.

Jakub skončil po nešťastném úraze na invalidním vozíku.Jakub skončil po nešťastném úraze na invalidním vozíku.Zdroj: se souhlasem Jakuba Zucha

Pokud nějaké peníze zůstanou po přestavbě bytu, využije je obdarovaný na pořízení dalších kompenzačních pomůcek a rehabilitace. „V dnešní době cen si ale asi každý uvědomí, že jen předělání koupelny na bezbariérovou vyjde na mnohem víc. Přála bych Kubovi, aby se vybralo mnohem více, přesně tolik, aby si mohl pořídit vybavení, které mu tu samostatnost zase umožní,“ uzavřela Šárka Zitová.

Mohlo by vás zajímat: Jiří Petrů tvoří betlém přes 50 let. Vystavuje ho ve sklepě libereckého paneláku

Zdroj: Jiří Louda