Upravovat se totiž bude přechod pro chodce, který vede od náměstí k Novému Magistrátu Liberec. Práce si vyžádají dočasnou změnu provozu zdejších semaforů, které se využijí pro řízení silničního provozu.

„Bezpečnost chodců bude při přecházení zajištěna vložením časové prodlevy mezi intervaly na semaforech, která jim umožní přejít vozovku,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Martin Korych.

Nejprve dojde k uzavírce poloviny vozovky a obousměrný provoz se převede do volného pruhu. Vozidla bude pouštět kyvadlově ve směru od Divadla F. X. Šaldy a od Sokolského náměstí současný semafor.

„O této dočasné úpravě budeme chodce informovat tabulkou, která bude umístěna u přechodu pro chodce z obou stran, tedy u radnice i u Nového magistrátu,“ upřesnil Korych.

Hlavním důvodem revitalizace náměstí je chystaný návrat historické Neptunovy kašny na lukrativní místo před libereckou radnicí. Stavební práce na náměstí a v jeho bezprostředním okolí by měly trvat do poloviny letních prázdnin. Kašna se pak vrátí na své původní místo, na kterém zdobila centrum Liberce před 85 lety.