Hotova by měla být v červenci příštího roku. Nyní tam sídlí část fakulty strojní a přírodovědně-humanitní a pedagogické, které se musejí kvůli stavbě vystěhovat. Uvedla to mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková. TUL už vypsala soutěž na dodavatele, uzávěrka přihlášek je 16. června.

Modernizaci objektu připravuje univerzita už několik let. Objekt čeká generální oprava fasády včetně sanace suterénu a opravy vnějších schodišť. Budova dostane nová okna a dveře a také střechu, v podkroví se počítá s vestavbou pracoven pedagogů. V projektu je výstavba výtahu, který zajistí bezbariérovost budovy. Rekonstrukcí projdou inženýrské sítě, interiéry čeká kompletní renovace.

Fakulta strojní a část fakulty pedagogické se přesunou do nové budovy G v kampusu, která se teď dokončuje. „Část pedagogické fakulty se přestěhuje do budovy H ve městě," doplnila Kočárková. Po rekonstrukci by podle ní měla budova P sloužit pedagogické fakultě. „Dislokace ale není ještě úplně přesně určená," dodala.

Liberecká univerzita v posledních letech masivně investuje do modernizace starých budov i výstavby nových. V kampusu se za posledních deset let prostavělo už více než půl druhé miliardy korun.

Největším projektem byla výstavba Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace za téměř 800 milionů korun, který byl slavnostně otevřen na podzim 2012. Nyní se dokončuje další výukové a vývojové centru G zhruba za polovinu. Desítky milionů korun ale investovala škola také do modernizace areálu kolejí a zateplení a oprav dalších budov.