Pokud se mu podaří všechny rekordy získat, stane se tak nejmladším člověkem v historii, který dosáhl na 25 aktuálně držených rekordů současně.

Pět rekordů zlomil třiadvacetiletý Bradáč minulé úterý v Jablonci nad Nisou. Z pravé svěrací kazajky se mu podařilo uniknout v čase 6.31 sekundy. Tím o téměř sekundu překonal eskapologa Jacksona Raynea. Vzápětí předvedl mistrovství eskapologie, když se s upnutou kazajkou zavěsil vzhůru nohama na hrazdu a vytvořil zcela nový rekord. Z kazajky takto unikl za 1 minutu a 49.94 sekundy. Tento rekord už dříve předváděl legendární Harry Houdini. Ten dokázal uniknout v čase 2 minuty a 30 sekund.

Svěrací kazajku „Posey“ si nechal Zdeněk dovézt z USA a jedná se o originál. Tu jedinou Guinness akceptuje pro tento rekord. Je nezbytné, aby odpovídala svou velikostí výšce a váze rekordmana.

Poté se Zdeněk Bradáč přemístil do plaveckého bazénu, kde zlomil tři rekordy. První z nich – Nejrychlejší únik z policejních pout pod vodou, zvládl v čase rovné 4 sekundy. Jakmile se stihl rozdýchat, nechal si ruce sepnout sedmi páry pout. Z nich se mu podařilo uniknout za jednu minutu. Získal tak rekord Nejvíce pout odemknutých za jednu minutu.

„Použil jsem zároveň americká i česká pouta. Mít na rukou najednou sedm párů pout už je docela pěkný náramek. I když u tohoto rekordu Guinness povoluje použití klíče, já jsem se z pout dostal bez klíčů. Jsem eskapolog a klíč by mě jen zdržoval,“ řekl Zdeněk Bradáč.

Posledním úterním rekordem byla Nejdelší výdrž v žonglování pod vodou se třemi objekty na nádech. Takto vydržel Zdeněk žonglovat 1 minutu a 30 sekund.

V pátek se pak iluzionista ponořil s potápěčskou výstrojí do plaveckého bazénu v Mělníku. Pod dohledem zkušených potápěčů vydržel pod vodou žonglovat se třemi míčky 1 hodinu a 35 minut. Předchozí rekord Američana Ashrity Furmana překonal o více než deset minut. „Chtěl bych poděkovat mému trenérovi na potápění Janu Jonákovi a také Petrovi Vonkovi za zapůjčení výstroje. Bez nich bych rekord nemohl zrealizovat,“ dodal kouzelník.

Nyní čeká Zdeňka Bradáče už jen podvodní únik ze svěrací kazajky a žonglování pod vodou se čtyřmi objekty na výdrž.