Během své pěvecké kariéry nazpívala Hana Zagorová přes 900 písní, je držitelkou mnoha platinových a zlatých desek. Za hudbu a zpěv získala mnoho prestižních cen a uznání. Publikum ji milovalo. Osobně si s ní zazpívalo na severu Čech například na Dočesné v Žatci, festivalu Benátská! v libereckém Vesci, několikrát v České Lípě nebo Teplicích.

Druhá nejúspěšnější držitelka ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii je zvěčněna také ve speciální sérii České mincovny s příznačným názvem Slavíci ve zlatě.

Fanoušci Hany Zagorové si jistě vybaví, že dva videoklipy vznikaly v Liberci. Šlo o písně Asi, asi a Zima, zima, zima, zima.

Populární zpěvačka nesčetněkrát zpívala i v Teplicích. Její koncerty, ať už sólové nebo s kolegy Petrem Rezkem, Drupim či Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, byly vždy vyprodané. Před deseti lety jí diváci v Krušnohorském divadle tleskali ve stoje. Podívejte se na snímky z koncertu, který se uskutečnil 21. února 2012, a přečtěte si původní rozhovor se zpěvačkou.

Vzpomínka

close Hana Zagorová a Pavel Žur, ředitel Městského divadla Jablonec nad Nisou info Zdroj: Deník/Jan Sedlák zoom_in Hana Zagorová a Pavel Žur, ředitel Městského divadla Jablonec nad Nisou „Hana Zagorová několikrát vystoupila v jabloneckém divadle - já mám krásnou vzpomínku, kdy jsme točili pořad Lucie na Bílo a Hanka byla součástí tohoto večera. Byla skvělá a profesionální, úžasný člověk. Pochválila Vrabčáky a domluvili jsme spolupráci, což se povedlo.

Pavel Žur, ředitel Městského divadla Jablonec nad Nisou, sbormistr dětského pěveckého sboru Vrabčáci