„Místní na to již rezignovali. Pro cizí řidiče je to však celkem slalom. Nechápu proč jsou obě ulice v tak špatném stavu, když zde řidiči platí poplatky za parkování, z nichž by se daly financovat jejich případné opravy,“ postěžoval si Deníku jeden z místních lidí.

Přestože Technické služby města Liberce o špatném stavu komunikací v ulicích Purkyňova a Lesní vědí, v dohledné době nejsou plánovány žádné opravy.

„Počítáme s tím, že celá oblast se bude řešit komplexně s rozvojem Lidových sadů. Poslední drobné úpravy v této lokalitě jsme prováděli v květnu a další zatím neplánujeme. V současné chvíli je to otázka pro liberecký magistrát. Celou věc totiž s místními lidmi řeší náměstek Palouš,“ řekl tiskový mluvčí Technických služeb města Liberce Michal Buzek.

Brzká náprava věcí je tak v nedohlednu. Podle vyjádření, které poskytl náměstek Ivo Palouš obyvatelům čtvrti Staré město, se budou opravy komunikací a infrastruktury řešit společně se startem projektu Integrovaného plánu rozvoje zóny Lidové sady.

Do něho chce město s pomocí evropských peněz investovat podle předběžných plánů zhruba padesát milionů korun. Oprav zmíněných ulic se však jejich obyvatelé nedočkají dříve než v příštím roce.