Na jevišti vystoupí sólista opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci a ukrajinský rodák Andrij Shkurhan, dále kapely Těla, Big´O´Band, Krucipüsk, Jarret, Waldovy Matušky, bubeníci Aries, Jakub Děkan, dětský pěvecký sbor Severáček, Hitfakers, Lessyho Woheň, Paulie Garand a Daniel Matejča.

Koncert nazvaný Liberec pro Ukrajinu začíná v 16 hodin a součástí bude také sbírka potřebných věcí pro lidi prchající z Ukrajiny i ty, kteří tam bojují.

„Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář a vyjádří tak svou podporu. Vystoupení bude velkým happeningem, kam zároveň mohou lidé nosit všechno potřebné, co pomůže lidem na Ukrajině i těm, kteří ze země utíkají,“ říká Andrea Fulková z Krajského úřadu Libereckého kraje.

Přinášet mohou lidé zdravotnický materiál, podle seznamu zveřejněného Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje a pro ženy a děti na hranicích budou přijímány spacáky a teplé přikrývky, teplé deky, polštáře, karimatky, hygienické potřeby, baterky a baterie, pláštěnky a stany. Nic dalšího přijímáno nebude. Sbírku bude přímo na místě organizovat Český červený kříž Liberec, který postaví na místě stan a bude materiál přijímat.