Legendárním sborem prošly od jeho vzniku tisíce zpěváků. Jejich jméno i zásluhy pro šíření dětského sborového zpěvu připomíná od minulé neděle pamětní deska. Podle mluvčí libereckého magistrátu, Jany Kodymové, by jejich jméno měl nést i nedaleký park. Na své sbormistry přišli v deštivé neděli s dojetím zavzpomínat bývalí i současní členové Severáčku. Nápad zhmotnit vzpomínku na zakladatele Severáčku vznikl přímo v jejich řadách. „Manželé Uherkovi věnovali svůj um a talent i vzdělávání dalších sbormistrů a učitelů hudební výchovy na Liberecku. Těžko dnes najdeme místa, kde se sborový zpěv nepěstuje,“ připomněl jeden z prvních členů, profesor Petr Moos. 

„Léta prožitá v Severáčku poznamenala všechny jeho generace,“připomíná současná sbormistryně Severáčku, Silvie Pálková. Vedle stovek hudebních pedagogů je mezi bývalými členy také mnoho profesionálních hudebníků a pěvců, operní sólisty je možné slyšet nejen na našich předních operních scénách, ale i v zahraničí. Například v Drážďanech nebo v Paříži. Jedním z absolventů je například sólista ND Aleš Briscein.

Sbormistr Severáčku Milan Uherek.Zdroj: Archiv DPS 

Severáček pravidelně natáčel pro rozhlas a televizi, na svém kontě má řadu gramofonových desek a osm samostatných CD. Významná je jeho spolupráce s našimi předními orchestry, dirigenty i operními scénami . V minulosti zpívali členové Severáčku pravidelně dětské role v operách inscenovaných Divadlem F .X .Šaldy v Liberci.

V repertoáru sboru jsou skladby všech slohových období od středověké hudby po současnost, ale i úpravy lidových písní. Pro Severáček tvořili v éře manželů Uherkových i řada významných umělců, například skladatel Petr Eben.