Stará se hlavně o to, aby udělala zkoušky ve škole a dohnala promeškané učení.

„Hned, jak přijela ze soustředění z Thajska, kde byla se soutěží, zajímala se o zameškané věci. Do školy chodí Andrea každý den. Normálně by člověk neřekl, že je v takové velké soutěži a co ji čeká,“ popsal Petr Hujer, učitel Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Liberci. Vyšší školu Andrea studuje, obor počítačové systémy.

Právě kantoři ze školy Andreu k přihlášení do České Miss 2012 vyhecovali.

„Někde jsem si přečetl, že školy mají možnost studentky do soutěže hlásit a že pokud jejich adeptka uspěje, dostane škola 10 tisíc korun. Náhodou šla kolem Andrea a protože je pěkná, hned jsem řekl, že jí přihlásíme,“ popisuje ředitel průmyslové školy Josef Šorm. Na více než pět stovek studentů chlapců chodí do zdejší školy ani ne padesátka děvčat, a tak měli Liberečtí s volbou Andrey docela velké štěstí.

„Nejdřív se mi do toho vůbec nechtělo, nebylo mi to příjemné. Ale nakonec jsem souhlasila,“ popisuje Andrea Stieblingová.

Nijak zvlášť ji akce při studiu neomezuje. S pořadateli prý je v kontaktu hlavně prostřednictvím emailu a odskakuje si hlavně na různé propagační a reklamní focení. „Většinu dní jsem ale ve škole. Se spolužáky se o soutěži nebavím, ale fandí mi učitelé,“ říká finalistka. Největším příznivcem je učitel Milan Keršláger, který se se svojí studentkou misskou i pochlubil kamarádům v hospodě. Prý mu nechtěli věřit.

„Dělali si ze mně legraci, že to není možné, protože máme přece ve škole samé kluky,“ vzpomíná Keršláger.

O postup Andrey soutěží se ale skutečně hodně zajímá. „Vědět chci všechno, vyptávám se a zjišťuju,“ říká pedagog. Dokonce si všiml i toho, že Andrea po příjezdu ze soustředění v Thajsku změnila styl.

„Dává si víc záležet na oblečení i na tom, jak vypadá,“ míní Milan Keršláger. Jeho studentka mu však oponuje: „To se vám jednom zdá, myslím si, že vypadám stále stejně. Líčení ráno před zrcadlem mi stále zabere patnáct minut,“ doplňuje Andrea Steblingová.

Molo není nic pro Andreu, chce být IT

Na finále soutěže se bohužel Andrey největší fanoušek ale nepodívá. Nejsou vstupenky. I samotné finalistky dostaly pro své příbuzné každá pouze dvě vstupenky. Finále České Miss 2012 se odehraje 31. března.

Ve vítězství Andrea Stieblingová příliš nedoufá.

„Věřím si spíš v soutěži Miss Frekvence 1. Také po soutěži se nechci modelingu věnovat jako své hlavní obživě, spíš ho dělat jako vedlejšák,“ dodává misska s tím, že ve své profesní kariéře se chce vydat po dráze počítačového experta. Tedy zůstat v oboru, který studuje, a být počítačovým specialistou.

Čtěte také: Známe šťastná čísla pro Miss ze severu Čech!