Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu… Devět let systematicky okrádala padesátiletá účetní své zaměstnavatele, až jednoho dne vyšlo najevo, jaké podivné transakce provádí. To už si ale přilepšila o více než dva a půl milionu korun. Teď ženu vyšetřuje policie a za zpronevěru by mohla jít do vězení až na pět let.

„V začátcích si účetní při odklonu financí z firmy na svůj účet počínala opatrně. V průběhu roku 2005 a 2006 si převedla ve dvou případech z firemního účtu na ten svůj jen 65 tisíc korun," vysvětlil mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský. Pak ale žena přitvrdila a do prosince roku 2014 provedla dalších 75 transakcí.

DŮVĚRA SE NEVYPLATILA

Podle mluvčího žena ve firmě pracovala řadu let a její nadřízení jí stoprocentně důvěřovali. „Jako jediná účetní firmy nejen prováděla různé fakturace, zpracovávala daňová přiznání, účetní uzávěrky, vyplácela mzdy, ale vedla také agendu mezi firmou a finančním úřadem. Měla také přístup k bankovnímu účtu firmy a možnost disponovat se všemi finančními prostředky," vysvětlil Robovský, proč ženě zpronevěra tak dlouho procházela.

Co se ve firmě dělo, zjistili její majitelé, až když žena podala výpověď. „Okamžitě po zjištění těchto skutečností se jednatelé firmy obrátili na policii a podali trestní oznámení," poznamenal Robovský.

Všechny případy neoprávněných převodů peněz se podařilo zmapovat až během vyšetřování.